تخم مرغ، میوه، سس قرمز و گوشت، 4 ماده غذایی که نباید با ماکروویو گرم شوند
تخم مرغ، میوه، سس قرمز و گوشت، 4 ماده غذایی که نباید با ماکروویو گرم شوند

تخم مرغ، میوه، سس قرمز و گوشت، 4 ماده غذایی که نباید با ماکروویو گرم شوند، ما در این مطلب می خواهیم 4 ماده غذایی را به شما معرفی کنیم که نباید آنها را در ماکروویو گرم کنید. با ما همراه باشید تا بیشتر با این 4 ماده و دلیل گرم نکردن آنها با ماکروویو آشنا شوید.

تخم مرغ

تخم مرغ های کامل با پوسته روی آنها هرگز نباید در مایکروویو جوشانده شوند. دمای شدید در طی فرآیند مایکروویو می تواند منجر به فشار درونی زیادی شود.

اساسا، تخم مرغ در بخار داغ دارای سابقه انفجار و ایجاد سوختگی است.

متاسفانه حتی تخم‌ مرغ‌ های بدون پوسته نیز از این حیث ایمن نیستند، چون درون تخم هنوز هم می‌ تواند تجمع بخار را تجربه کند. این به این معنی است که وقتی شما تخم ‌مرغ را باز می کنید، بخار شدیدا داغ می‌ تواند روی دست و یا صورت شما سرازیر شود..

میوه

به طور خاص، ما در مورد میوه‌های یخ زده صحبت می‌کنیم. اما چرا کسی باید میوه یخ زده را در مایکروویو بگذارد؟

ظاهرا برخی از افراد از مایکروویو به عنوان یک راه سریع برای باز کردن یخ میوه هایی که فراموش کرده‌اند از فریزر بیرون بگذارند استفاده می کنند.

حالا سوالی که مطرح می شود این است که مشکل این کار چیست؟

انجام این کار در واقع میوه را برای دریافت مواد سرطان ‌زا باز می‌ کند و به طور موثر بسیاری از ویژگی‌ های مثبت و مزایای سلامتی که قرار بود از آن‌ها دریافت کنید را از بین می ‌برد..

مهم تر اینکه خوردن این میوه ها می تواند عملکرد سیستم ایمنی شما را کاهش دهد. بهترین راه این است که فقط چند ساعت قبل از اینکه به آن ‌ها نیاز پیدا شود، میوه یخ زده را در یخچال نگه دارید.

سس قرمز

سس پاستای قرمز بعد از اینکه در مایکروویو قرار بگیرد، هنوز می تواند طعم خوشمزه ای داشته باشد. اما فقط یک مشکل وجود دارد.سس منفجر می ‌شود و درون مایکروویو را خراب و کثیف می‌ کند. تکه‌ های گوجه‌ فرنگی در سس ‌های پاستا قرمز می ‌توانند بخار درون سس را به درستی مسدود کنند. سپس، ناگهان سس به خاطر فشار بالا به بیرون منفجر می ‌شود و شما باید آن آشفتگی وحشتناک را تمیز کنید. بهتر است یک قابلمه را روی اجاق ‌گاز قرار دهید و سس را روی حرارت ملایم قرار دهید تا به خوبی گرم شود.

گوشت پردازش شده

تمام گوشت‌ های پردازش شده به طور کلی به دلیل دارا بودن تمام مواد نگهدارنده، ناسالم هستند. با این وجود، هنگامی که آن گوشت ‌ها را درون مایکروویو قرار می دهید، مواد شیمیایی فرآوری شده و تصفیه‌ شده بد درون آن شروع به تغییر در ترکیب‌ بندی می ‌کنند و این باعث می ‌شود که آن‌ ها از چیزی که در ابتدا بودند هم بدتر شوند.

گوشت ‌های فرآوری شده حاصل از مایکروویو ممکن است به خاطر تابش مایکروویو حاوی کلسترول اکسید شده باشند. این می ‌تواند به نوبه خود باعث افزایش خطر بیماری‌ های قلبی شود. لازم به ذکر است که گوشت فرآوری شده دارای انواع اثرات بد، از افزایش وزن تا کاهش تفکر مثبت و حتی کاهش سطح انرژی می باشد.

برگرفته از سایت مجله سلامت