ماست کم چرب، موز، انواع توت و سبزیجات برگ دار، خوراکی های کاهنده فشار خون بالا
ماست کم چرب، موز، انواع توت و سبزیجات برگ دار، خوراکی های کاهنده فشار خون بالا

ماست کم چرب، موز، انواع توت و سبزیجات برگ دار، خوراکی های کاهنده فشار خون بالا، هنگامی که به تلاش برای کاهش فشار خون بالا فکر می ‌کنیم، معمولا به محدود کردن نمک و غذاهای فرآوری شده فکر می‌ کنیم. اما قطعا یک رژیم غذایی سالم بیشتر از کم کردن مصرف سدیم میتواند به شما کمک کند. رژیم غذایی DASH (رویکردهای غذایی برای توقف فشار خون بالا)، که به طور خاص برای کمک به مدیریت فشار خون طراحی شده‌ است، بر خوردن بسیاری از میوه ‌ها، سبزیجات، محصولات لبنی کم ‌چرب و دیگر غذاهای غنی از فیبر تاکید می ‌کند.

ماست کم چرب یا بدون چربی

فرآورده‌ های لبنی کم‌ چرب، منبع بزرگی از کلسیم هستند که یکی از ترکیبات اصلی است که به مبارزه با فشار خون بالا کمک می‌ کند. با استفاده از ۱۲ اونس ماست کم‌ چرب، حدود ۳۰ درصد از مقدار توصیه ‌شده کلسیم روزانه را دریافت خواهید کرد.

این کار را امتحان کنید: برای یک فوران انرژی صبحگاهی، یک فنجان ماست یونانی کم‌ چرب را با گرانول ، برش بادام و بلوبری برای افزایش سلامت قلب ترکیب کنید.

موز

موز سرشار از پتاسیم است. یک موز متوسط تقریبا حاوی ۴۲۰ میلی گرم پتاسیم است که حدود ۹ درصد از مقدار توصیه شده روزانه را تشکیل می دهد. علاوه براین موز فیبر زیادی دارد و شیرینی طبیعی را به کوکی ها، محصولات پخته شده و منجمد می دهد. زمانی که موز شروع به خراب شدن می کند، آن را پوست گرفته و سپس فریز کنید.

این را امتحان کنید: از دسرهای شیرین که به جای اضافه کردن شیرینی اضافه، از موز استفاده می ‌کنند، لذت ببرید.

انواع توت ها

انواع توت ها مخصوصا بلوبری ها با نیتریک اکسید بسته ‌بندی می‌ شوند؛ گازی که به افزایش جریان خون کمک می‌ کند و در نتیجه فشار خون را کاهش می‌ دهد.

مطالعه ‌ای که در مارس ۲۰۱۵ توسط آکادمی تغذیه و رژیم غذایی انجام شد نشان داد که حتی کم ‌تر از یک اونس زغال آخته در روز می‌ تواند به میزان قابل ‌توجهی فشار خون را کاهش دهد.

این را امتحان کنید: بلوبری و سایر انواع توت ها را به بلغور جو دوسر صبحانه و سالادها برای ناهار اضافه کنید، یا بعد از شام به عنوان دسر درست کرده و نوش جان کنید.

سبزیجات برگ دار

سبزیجات برگ دار که شامل کلم پیچ، اسفناج، کلارد سبز، شابانک ، سوئیس چارد، چغندر و کاهو رومی هستند، منابع عالی پتاسیم هستند. به خارج از سالاد فکر کنید و سبزی خود را در املت، اسموتی ها و ساندویچ‌ ها اضافه کنید.

این را امتحان کنید: اگر می خواهید سبزیجات را به یک وعده غذای خوشمزه تبدیل کنید ، میگو با سیر و کلم پیچ را سرخ کنید.

برگرفته از سایت مجله سلامت